KAS IR KOMBUČA?

Kombuča ir dabīgi fermentēts tējas dzēriens, kurā saglabājas labvēlīgie mikroorganismi, un procesa laikā rodas dažādas vērtīgas vielas. Iespējams, šo dzērienu esi baudījis bērnībā, toreiz saucot par ‘tējas sēni’.

Dzērienam jau izsenis piedēvētas dziednieciskas īpašības. Ir vairākas leģendas par kombučas izcelsmi. Visizplatītākā no tām vēsta, ka pirmie šo dzērienu brūvējuši Qin dinastijā Ķīnā tūkstošiem gadus atpakaļ!

botanical shaman kombuča

BAGĀTĪGS PROBIOTIKU AVOTS

Kā jau visi fermentēti produkti, arī kombuča ir bagāta ar probiotiskajām baktērijām. Tās nepieciešamas, lai uzlabotu zarna trakta darbību, mikrofloru un cīnītos ar vīrusiem. Šīs labās baktērijas uzlabo gremošanas sistēmu.

SATUR ANTIOKSIDANTUS

Antioksidanti aizsargā no bojājumiem, ko rada brīvie radikāļi. Brīvie radikāļi veidojas oksidācijas procesu rezultātā un samērīgā daudzumā nepieciešami cilvēka orgaismā. Tomēr, ja tie ir par daudz, var rasties veselības problēmas. Antioksidanti neitralizē brīvo radikāļu nelabvēlīgo ietekmi.

VITAMĪNI UN MINERĀLVIELAS

Raugam sadalot cukuru, kombučā rodas dažādi vitamīni un minerālvielas, to skaitā C, B, B1, B6, B12 vitamīni, aminoskābes un organiskās skābes. Tieši pateicoties B grupas vitamīniem, cilvēks ir enerģijas un spēka pilns. Savukārt C vitamīns ir universāls un neaizvietojams imunitātes stiprinātājs.

KOMBUČAS FERMENTĀCIJAS PROCESU NODROŠINA BAKTĒRIJU UN RAUGA KULTŪRU SIMBIOZE, KO SAUCAM PAR SCOBY (SYMBIOTIC CULTURE OF BACTERIA AND YEAST).


FERMENTĀCIJA IR PROCESS, KURĀ OGĻHIDRĀTI, PIEMĒRAM, CUKURS, PĀRVĒRŠAS SKĀBĒS.


Skobija ir līdzīga dabīgajam ieraugam, no kura cep maizīti. Tikai atšķirībā no ierauga, kas barojas ar miltiem un ūdeni, skobija barojas ar tēju (kofeīnu) un cukuru.

Skobija ieņem jebkuru formu, kurā tā tiek audzēta. Tā kā visbiežāk tās ir burkas, visizplatītākā forma ir apaļa. Ar laiku ap to rodas arvien jaunas skobijas atvases, kuras var likt jaunā traukā un darīt nākošo kombuču!